ג'יפים בנהיגה עצמית בקירגיסטן אל לב "דרך המשי", 11 יום

ג'יפים בנהיגה עצמית בקירגיסטן אל לב "דרך המשי", 11 יום

קירגיסטאן, ארץ מרעה ונוודים בעלת נופי הרים עוצרי נשימה בלב רכסי הרי טיאן-שן, "ההרים השמימיים" שלוחותיה הצפוניים של שרשרת ההימלאיה. מעבר לטיול המאתגר בינות מעברי הרים גבוהים, פסגות קרחונים, אגמים ונהרות, נפגוש מקרוב את תרבות   הנוודים הקירגיזים, שהם מאחרוני עמי הנוודים ששרדו בעולם. 
עונות תאריכי יציאה:יוני- מעבר טוסור אמור להיפתח באמצע-סוף יוני. מצד שני יוני הוא החודש היפה ביותר –הכל ירוק, פריחות וזרימות מים ושלג בהרים ובדרכים. לכן אנו ממליצים  טיול זה החל מיוני, כולל ה"סיכון" שהמעבר לא יהיה פתוח ויהי צורך לנסות לפלס בעזרת המטיילים (חוויה כמובן...). תמיד ניתן לבצע מעקף, גם אם הוא ארוך. 
יולי אוגוסט ספטמבר   כל המעברים פתוחים עד תחילת אוקטובר בד"כ 

 

 

  

מדוע לבחור לטייל עם איילה גאוגרפית בטיול ג'יפים בנהיגה עצמית לקירגיזסטן?

 מסלול טיול ייחודי ומרתק:

 

תרבות הנוודות הקירגיזית טיול עם אופי שונה מכל טיול ג'יפים אחר שהכרת! הכרות עם הנוודים הקירגיזים שעולים להרים עם עדרי הסוסים, הבקר והיאקים.

 

הג'יפים: ג'יפים גדולים ומרווחים מסוג טיוטה לנד קרוזר סקוויוה . תשעה ימים ג'יפים

 

בגלל הסדר הביטוח לנהיגה בג'יפים: רק באיילה גיאוגרפית ניתן ליהנות מביטוח החזר השתתפת עצמית בעלות של 6.5$ ליום לכל הג'יפ (58.5$ לטיול לכל הג'יפ)

 

המחיר האטרקטיבי: בדוק והשווה - באיילה גיאוגרפית המחיר הכי אטרקטיבי, גם ביחס לתמורה וגם המחיר הסופי הנומינלי (באיילה המחיר כולל ויזה, כל תוספות הקיץ והחגים)

 

סוג הטיול: טיול ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, נוער
........................................................ 
עונות מומלצות: אמצע יוני – אוגוסט. כמו כן אוגוסט- אוקטובר

מסלול טיול ג'יפים לקירגיסטאן


יום  1> טיסה – ת"א – בישקק

נצא בטיסת אחה"צ מישראל דרך יעד ביניים לבישקק.

 

יום  2> נחיתה בישקק –צ'ון קמין

נחיתת בוקר בבישקק, הבירה הירוקה ביותר במרכז אסיה. בישקק בירת קירגיסטן, היא עיר גדולה וירוקה בעמק נהר הצ'וו  ולמרגלות פסגות הרי טיאן-שן (ההרים השמימיים) עטורי השלג והקרחונים. נצא מהעיר ונסע מזרחה לכיוון עמק צ'ון קמין הנמצא כ 150 ק"מ מבישקק. מרחק נסיעה לא גדול שמאפשר מנוחה יחסית אחרי הטיסה.  לאחר שנתמקם במלון נצא לטיול באזור. לינה במלוו מקומי .

 

יום  3 >  אגם איסי קול –קרקול

בבקר נסע לכיוון אגם איסיק קול השוכן בגובה 1600 מטר. אגם איסיקול נחשב לפנינה הכחולה של מרכז אסיה, אורכו 180 ק"מ, רוחבו 50 ק"מ, עומקו 600 מטר ומימיו מליחים ויחסית חמימים. האגם מוקף מכל עבריו בשרשראות הרי טיאן-שן האדירים. נסע לאורכו  נטייל ברגל וברכב בין עמקי גריגוריבקה וסמיונבקה הירוקים  ונמשיך מזרחה עד סמוך לגבול קזאחסטאן לרגלי ההרים השמיימיים. כאן נלון במחנה מסודר ביורטות זוגיות הכוללות מקלחת ושירותים צמודים

 

  

 

יום 4 > אל הפסגות הגבוהות

יום ארוך ואתגרי- אחד משיאי הטיול. נצא מזרחה אל עמק קרקרה שלאורך הגבול הקזאחי. ננסה ממנו לטפס על הפסגות הגבוהות מעל 3000 מטר בשבילי רועים נידחים. נחצה את הרכס במעבר נמוך יחסית הצופה מזרחה לכיוון הפסגות הגבוהות שמעל 7000 מטר של הר פובודה והר חאן טאנגרי שבמפגש הגבולות סין- קירגיסטן- קזחסטאן. נחזור בעמק סארי יאז בו נמצאים רבים מהנוודים הקירגיזים עם העדרים שלהם. ממש חגיגת קייץ. נחזור דרך מעבר צ'ון אשו שגובהו 3822 מטר עד לעיר לקרקול. נתארח לארוחת ערב אצל משפחה אוייגורית (מיעוט טורקי החי בעיקר במערב סין) . 

 
יום 5> קניון שבעת השברים (ג'טי אוגוז), צייד בעזרת העיט הזהוב ונסיעת שטח ברמת האגמים קומטור

חוזרים לג'יפים ועוזבים את העיירה קראקול. מתקדמים מערבה לאורך חופו הדרומי של האגם. נכנס לביקור בקניון ג'טי אוגוז (שבעת השברים) נתרשם מצוקי אבן החול האדומה ונפגוש את איש העיט הזהוב, ציד שיערוך עוברינו הדגמה חיה למנהג עתיק ימים זה הנפוץ כל כך בקרב עמי הערבה. מכאן מתחיל הקטע המרשים ביותר של היום בו נעלה בדרך עפר מתעקלת לגובה 3800-4000 מטר לרמה המכונה רמת קומטור, על שם מכרה זהב אדיר הנמצא בקצה המזרחי. הרמה מוקפת פסגות , קרחונים אגמים ואחו המהווים אתר מרעה אידיאלי עבור הנוודים הקירגיזיים במהלך חודשי הקיץ. אנחנו ננהג במעברי ההרים על כרי הדשא, נתארח לתה ולבנה ביורטות הנוודים ונלך על שפת האגמים. לעת ערב נרד חזרה לחוף האגם  לינה: מלון באחד מיישובי החוף הדרמי.

לצפייה במסלול לחץ  

 

יום ב 6> לנארין דרך מעבר טוסור

נצא השכם בבוקר במטרה לחצות את מעבר ההרים המאתגר טוסור בגובה 3900 מטר! זהו ללא ספק אחד משיאי הטיול. נעלה מחופו הדרומי של אגם איסיקול לאורך קניון צר ולפני הצהריים נגיע לראש מעבר טוסור. מעבר מוטורי צר, גבוהה ומוקף פסגות וקרחונים. ממנו נרד לעמק מרעה גבוהה ועשיר חיי נוודים אל המעין החם ג'ילי-סו, ונערוך פיקניק צהריים. משם בדרך החוצה כרי דשא, עדרי יאקים, כבשים ומאות סוסים נרד לקניון המרשים של נהר הנארין הקטן (קיצ'י נארין).לעת ערב נגיע ללינה בעיר נארין. לינה במלון טוב בעיר נארין (גובה 2000 מטר).

 

 
יום 7 > אל אגם קל סו, האגם הנעלם

יום שטח אמתי בו אנו נוסעים דרומה לכיוון הגבול הסיני – משיאי הטיול. מטרתנו היא להגיע לאגם גדול החבוי בין רכסי ההרים בשם קל סו Kel suu החבוי בינות הרי הקושאל טוו. האגם אורכו כ 9 ק"מ בגובה כ 3530 מטר. הדרך אליו רובה דרך שטח, כולל מעבר הרים בגובה 3800 מטר וחציית נהרות אתגרית ומרהיבה. בדרך נעבור ביקורת דרכונים קל , נחצה על גשר את נהר האקס אי ולפנות ערב נגיע לבקעה יפהפיה מבודדת על דגות הנהר שם נתמזג עם הטבע. לינה באוהלים זוגיים גדולים עם מיטות מזרונים ושמיכות ברמה טובה. שירותים משותפים.

 

 

 
יום 8 > שייט באגם קל זו בסירות זודיאקים –חזרה לנארין

בבקר נחצה את נהר קוק סאי בחצייה אתגרית ונעפיל על מדרונות הרכס היוצר את הגדה הדרומית של אגם קל סו. כאן יחכו לנו סירות זודיאק של איילה ועמן נצא לשייט לאורך האגם שהינו בצורת פיורד בין מצוקים. נבקר במקום ונתפעל מהאגם הנהדר וכן מהסביבה השקטה – סוף העולם. בצהרים נצא חזרה לכיוון נארין בדרך קצת שונה ונגיע לארוחת הערב במלון בשעות הערב. לינה בנארין

 
יום 9> עלייה לאגם סונג-קול

מנארין נצא מערבה וצפונה לאורך נהר הנארין , גדול נהרות קירגיסטאן, ממנו נטפס בעמק צר ומיוער במעלה עשרות סרפנטינות לרמת עשב בגובה של מעל ל 3000 מטר שבמרכזה אגם סונג-קול שמשמעות שמו בקירגיזית "האגם האחרון". האגם, אשר גודלו כגודל הכינרת, שוקק בעונת בקיץ במאהלי רועים נוודים דייגים, ועדרי סוסים יאקים ופרות. אין ספק שהלינה בסון קול הינה חוויה מרכזית בטיול: השקיעות והזריחות באגם הן ייחודיות ויוצאות דופן וגן עדן לצלמים "ציידי  תופעות טבע מזדמנות " לצפייה לחץ כאן. זהו גם הריכוז הגדול והמרשים ביותר בקירגיסטן של מושבות קייץ של הרועים הנוודים על עדריהם ומשפחותיהם. נדרש זמן רב כדי להכיר את אורח חייהם הכולל צפייה בתחרויות שונות של רוכבי הסוסים שאנו נחווה כאן , כמו גם רכיבה על סוסים.את הערב נבלה, במחנה יורטות חדש ומשודרג ברמה גבוהה המותאם לתיירים - מיטות , שמיכות חמות, 2-4 איש ביורטה (תלוי בעומס), תנורי חימום, שירותים מקלחת משותפים ברמה מערבית . אם יתאפשר נצפה במשחק המונגולי העתיק בין שתי קבוצות רוכבי סוסים הנקרא "בוז קאשי"

 
יום 10 > קוצ'קור - בישקק

נרד בבקר מהאגם בשביל סרפנטינות מרשים. נעל העל הכביש הראשי ונגיע לכפר קוצ'קור. כאן נראה ונלמד איך עושים את הלבד המשמש ככיסוי היורטה- השירדאק. נמשיך לכיון עיר הבירה בישקק אליה נגיע אחה"צ. ניתן זמן לקניות והכרות עם העיר. בערב נמצא למסעדה ברמה גבוהה עם מופע פולקלור מרשים ביותר.

 
יום 11> חזרה לארץ

טיסת בקר חזרה לישראל נחיתה בצהרים בישראל.

 

שימו לב – אפשר והמסלול יערך בכיוון ההפוך.

 

 מפה אינטראקטיבית ג'יפים קירגיסטן

מצגת טיול ג'יפים קירגיסט ן סתיו 2015

מצגת טיול ג'יפים קירגיסטן סתיו 2014

יוטיוב סרט טיול ג'יפים קירגיסטן סתיו 2014


מוזמנים לשמוע הרצאה מרתקת על טיול הג'יפים שלנו בקירגיזסטאן מרצה: אשחר יופהלמחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול