טיולים מאורגנים לערי המלוכה של מרוקו, 11 יום

טיול מאורגן מיוחד למרוקו –טיול מיוחד כולל דרך הקסבות

מסלול הטיול למרוקו  כולל דרך הקסבות עובר בינות כלל המקומות המרהיבים שיש למרוקו להציע ערי ממלכה יפהפיות עם סגנון אדריכלי מיוחד ויוצא דופן, מדבריות הסהרה האינסופיים והמפגש המיוחד עם הטוארגים הלבביים, העיר האדומה מרקש על שלל שווקיה, אתריה והשוק הססגוני שבה ולקינוח אזור החוף האטלנטי, ערי החוף המרתקות המובילות אותנו אל הלב הפועם של מרוקו העיר קזבלנקה בה מסתיים סיורנו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במרוקו? 

 

מסלול טיול מקיף ומעמיק - במסלולי הטיול שלנו במרוקו אנו בוחרים לשים דגש על פרטים רבים במה שהופכים את חוויית מרוקו למשהו מיוחד. שילוב האתרים החשובים ביותר לטיול במרוקו יחד עם טיולי ג'יפים במרחבי הסהרה ובדרכי הקסבות העתיקות הופכות את החוויה למדהימה ובלתי נשכחת. 

 


הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים ש"התאהבו" בחווית מרוקו. מלבד הכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, חורף, אביב 

מסלול הטיול המאורגן למרוקו


  

יום 1 > תל אביב- מרקש

נמריא מנתב"ג, נחליף מטוס באירופה וננחת במרקש. בהתאם לשעת הנחיתה נצא משדה התעופה וניסע לטייל בעיר האדומה. נתרשם ממסגד הכותביה, גני מנרה, קברי המלכים הסעאדים ועוד. לאחר מנוחה קצרה במלון נצא לג'מע אל פנע, הככר הססגונית והתוססת: רקדנים, מספרי סיפורים, קוסמים, מרפאים עממיים ;מאלפי נחשים וקופים; מגידי עתידות; רוכלים ומוזיקאים הממלאים את הכיכר בצלילי כינורות חלילים
ותופים נלון במרקש .

    

יום 2 > מרקש – טיז אין טיצ'קה- עיט בן האדו - וורזאזאת

את הבוקר נקדיש להשלמת היכרותנו עם מרקש בביקור בארמון הבאהייה המרשים. ניפרד מהעיר המיוחדת ונעלה למרומי האטלס הגבוה. נחצה את הרכס במעבר טיז אין טיצ'קה, ומכאן נתפתל עם הכביש ההררי היפה היורד אל מדבר סהרה האדיר. נגיע לעיירת המדבר, בירת הברברים של הסהרה ונבקר במבנה המרשים של קסבת עיט בן האדו, המתרוממת למספר קומות בנויות בוץ. נטייל במבוך הסמטאות והחדרים המאכלסים כפר שלם. נלון בוורזאזאת.

 

יום 3> וורזאזאת – דרך הקסבות, עמק הדאדס- קניון ה טודרה- ג'יפים לדיונת מרזוגה – ארפוד

ניפרד מבירת הברברים וניסע מזרחה בדרך הקסבות היפה שלרגלי רכס האטלס הגבוה. נחצה את העמק המוריק של הדאדס, ונעלה לטיול רגלי יפה בין בוסתני קניון הטודרה המפורסם. ניפגש עם בני המקום וננסה לעמוד על אופי החיים בקניון הנהדר. נצא אל הסהרה וניסע לאורך קווי הפוגרות המובילות את המים המתנקזים מהאטלס בטכנולוגיה מסורתית מדהימה אל שדות החקלאים במדבר. אחה"צ נרכב על הג'יפים שיסיעונו אל דיונות החול העצומות של מרזוגה. נעלה לתצפית מרהיבה בשקיעת השמש על מרחבי האין סוף של הסהרה. נגלוש בחול הזך ככל שיתיר הזמן . נלון בארפוד. 

  

 

טיולים מאורגנים למרוקו טיול למרוקו טיול מאורגן למרוקו

      צילום: יהודה דגן

 
יום 4 > ארפוד- איפראן- פאז

עם בוקר נצא לטייל בין אלפי הדקלים של נאת תאפיללת. נבקר במפעל המאובנים המעניין ומכאן נצא צפונה לאל- ראשדייה. נחצה את שוליהם המזרחיים של רכסי האטלס הגבוה והתיכון בדרכנו לעבר איפראן, עיירת הקייט המקסימה בהרי האטלס התיכון, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים . עם ערב נגיע למלוננו בפאז המעטירה. כאן נלון 2 לילות. 

  

יום 5 > פאז

יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסמטאות ה"מדינה" בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות והמדרסות המעוטרות .

נתרשם מבעלי המלאכה העסוקים באומנותם, נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי ובבית הכנסת אבו דנאן. נלון בפאז.

 

יום 6 > פאז – מקנס- וולוביליס - שפשואן

ניפרד מפאז ונסע למקנס, בירתו במאה ה- 17 של הסולטן מולאי איסמעיל, הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה ונראה את "תלמוד תורה "ברובע היהודי החדש. נמשיך לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונמשיך לוואזאן לחלוק כבוד לרבי עמרם בן דיואן .

לקראת ערב נגיע לשפשואן, העיירה ההררית הקסומה שבלב רכס הריף. נלון באזור.

 
יום 7 > שפשואן - רבט - קזבלנקה

את הבוקר נבלה בסמטאות המקסימות של שפשואן. נלך בין הבתים הצבועים בכחול ועציצי הפרחים המעטרים את הכניסות, בדרכנו אל המעיין המרכזי. ניפרד משפשואן ונתפתל בדרכי הריף היפות, מערבה לסיור ברבאט בירת הממלכה. נטייל ברחבת ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. נתרשם ממגדל טור חסן, ונשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בורג, מול נמל סלה. 

מכאן ניסע לקזבלנקה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו. נטייל ברובע אנפה, נתרשם מהטיילת היפה .
נלון בקזבלנקה.

 

יום 8 > קזבלנקה – אפורר

נצא לבקר במסגד האדיר על שם המלך חסן, שנבנה בפאר שופע, ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית. נשוטט בכיכרות ברובע החבוס בין בתי קפה, אזור הקניות , והאדריכלות המיוחדת. ניפרד מהעיר הלבנה ונחצה את מישורי הפוספטים דרומה אל עבר רכס האטלס התיכון. נלון באפורר. 

 

יום 9> האטלס התיכון - מפלי אוזוד - מרקש

עם בוקר נצא מזרחה ונעפיל אל מרומי האטלס התיכון. נעלה למפלי אוזוד הנופלים בעוז ונרד לטיול רגלי אל סידרת האגמים שלרגליהם. מכאן נמשיך בדרכי ההר אל האגם המלאכותי היפה שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל וידאן. לקראת ערב נגיע לינה במרקש . 

 

יום 10> מרקש

את כל היום נקדיש למרקש, פנינת הדרום. נבקר בארמון באהיה הנהדר, נתרשם מהמינרט המיוחד של הכותוביה וגני מאז'ורל. נטייל במלאח היהודי ונשוטט בין סמטאות השוק, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים, קולות הנגינה, בעלי המלאכות המסורתיות וסדנאות האומנים . 

נלון עוד לילה במרקש.

 

יום 11 > מרקש- ת"א

נשלים את ביקורנו במרקש בגני מנארה, כאן ליד הבריכה חגגו יהודי העיר את המימונה. 

בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

* ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות, מזג האוויר ומיטב שיקולי הצוות המארגן לטובת הטיול.

 

 לחזרה אל מגוון הטיולים המאורגנים במרוקו, הקליקו על הקישור המצורף

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול