טיול מאורגן לניו זילנד ,22 ימים

נופי ניו זילנד הפראית, גן עדן לחובבי הטבע ונופים מהאגדות: פסגות מחודדות עטורות שלג לבן, המשתקפות במימי הפיורדים הכחולים, קרחונים אדירים ויערות גשם עבותים. נשוט במפרצים קסומים, בהם משתעשעים אריות ים, דולפינים ופינגווינים שמחים.
נתפעל מגייזרים המתפרצים בחום. בדרכים צדדיות נגיע לחוות פסטוראליות, באחת מהן נתארח בבתי התושבים המקסימים של האזורים היותר נידחים. נכיר את אורח החיים הפשוט, בכפרים שלווים שנראה כאילו הוצאו מתוך גלויה. לא נוכל שלא להתאהב.
טיולנו זה, הנושא אופי גיאוגרפי מיועד לחובבי טבע באשר הם. מדי פעם נצא לטיולים רגלים קצרים בטבע, ניפגש עם התופעות הגיאולגיות המרשימות, מגוון בעלי החיים והצומח העשיר., שמורות טבע עם, שפע בעלי חיים; ציפורי הסולה, אלבטרוסים, תולעים זוהרות, כלבי ים, דולפינים ועוד. חוויה בנוסח גלפגוס. ומעל לכל תושבי האיים השלווים ומסבירי הפנים

 

 

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב

מסלול הטיול לניו זילנד


 

יום 2 +1> תל אביב- הונג קונג- אוקלנד

נמריא מנתב" בטיסה ארוכה, דרך הונגקונג  לאוקלנד שבניוזילנד.

 

יום 3 > ניו זילנד אוקלנד – סיור טבע – הר עדן

בשעות הבוקר ננחת ב "עיר המפרשיות" אוקלנד, המפורסמת בחופיה, בפארקים ובגנים היפים המעטרים אותה, וכןבמגוון המסעדות וחיי הלילה שלה. נצא לסיור באזור המשופע מפרצונים, איים ויערות קדומים. נעלה בנסיעה לפסגתו של הר עדן, שם נזכה לנקודת תצפית רחבה של העיר וסביבותיה. נכנס למלון למנוחה מהטיסה הארוכה, אחר הצהריים נעבור מעל גשר הנמל וניסע לשכונת דבנפורט, נעלה על גבעת NORTH HEAD לתצפית מכיוון הים אל העיר. נלון באוקלנד

 
יום 4> מוזיאון אוקלנד - רוטורואה

נבקר באוקלנד דומיין, פארק ציבורי מקסים בו שוכן מוזיאון אוקלנד. כאן נבקר בחצר התצוגה המאורית, המציגה את אוסף החפצים הפולינזיים הגדול ביותר בעולם. בביקורנו במוזיאון תהיה לנו הזדמנות לראות גם את התצוגות, התערוכות והאוספים העוסקים בהשתתפותה של ניו זילנד בשתי מלחמות העולם. בין נקודות השיא של הסיור באזור זה נמצא מטוס יפני אותנטי ונדיר ביותר מדגם זירו וספיטפייר בריטי. 

ניסע לכיוון רוטורואה, בירת האזור הגאו תרמי בניו זילנד, העיר שוכנת לחוף אגם רוטורואה היא גם אחד ממרכזי הישוב ההיסטוריים החשובים ביותר של המאורים, שילוב זה עושה אותה ליעד תיירותי מבוקש מאד. נתחיל בביקור באתר TE PUIA, פה נקבל הצצה נוספת לנושא המאורי, אבל העיקר זה סיור בין בריכות מבעבעות של בוץ רותח, וגייזר המתפרץ כמה פעמים ביום. נבקר באגמים הכחולים והירוקים, אשר הצבעים העזים שלהם נוצרו מתרכובות הגופרית.לינה ברוטורואה.

 

טיול מאורגן לניו זילנד

  
יום 5> רוטורואה

את היום נקדיש למכתש הוולקני וואימנגו. נצפה בפעילות הגאו טרמית ונתוודע בסיור הרגלי לצמחייה הייחודית לאזור. אחר הצהריים נצא לטיול רגלי למפלים יפים. נתארגן במלון לקראת יציאת ערב למראי מאורי, מקום מפגש מאורי מסורתי, שם נחווה חוויה תרבותית. נתנסה בוורו מאורי מסורתי (הצבת אתגר) ובפווהירי (קבלת פנים). לאחר מכן נצפה במופע פולקלור מאורי של שירים וריקודים. נהנה מהאנגי מאורי (ארוחת ערב מאורית מסורתית), בו אוכל עטוף מבושל באידוי בבור מתחת לאדמה. האירוע כולו נראה בתחילה כמשהו תיירותי מאד, אבל יש לו פאן רציני ואיכותי, עם אמירות חברתיות, דתיות ותרבותיות התקפות למה שעובר על החברה המאורית בני זילנד של ימינו. לינה ברוטורואה.

 

יום 6> רוטורואה – טאופו – פארק לאומי טונגרירו

הבוקר נתחיל בסיור רגלי באזור תרמי וואי או טאופו. אתר גדול של ברכות מים ובוץ בעלות צבעים שונים, בהתאם לתחמוצות המינרליות השונות. בנוסף המופע של הגייזר "ליידי נוקס". נמשיך דרום מערבה לכיוון אגם טאופו, האגם הגדול ביותר בניו-זילנד (619 קילומטר רבוע) ולב האי הצפוני. נעצור לתצפית על אזור האגם והרי הגעש המושלגים שברקע. נרד לאזור מוצא המים של האגם- נהר ה WAIKATO, הארוך בנהרות ני זילנד. הוא מתחתר בקניון בזלת נמוך, ונופל במפלי HUKA, כדי להתחיל כאן את דרכו הארוכה צפונה. נמשיך דרך מחוז טאופו לאורך חופי אגם טאופו היפה ולטורנגי, הממוקמת בקצהו הדרומי של האגם. משם נמשיך דרומה על כביש מהיר לכפר ווהאקפפה, בעוברנו דרך אדמה חקלאית רחבה. נגיע למישור המרכזי, שם נהנה מנופים מרהיבים של הרי הגעש רואפהו, נגאורוהואה ווטונגרירו. רכס הרים זה מהווה את לבו של פארק הלאומי של טונגרירו. בתחום השמורה, על מורדותיהן המערביים של הרואפהו, נצא להליכה בת כשעתיים למפלי TARANAKI . לינה באוהקונה Ohakune.

         

יום 7> הרי הגעש של טונגרירו- ציפורי סולה -נאפייר

היום נצא לנסיעה ארוכה בדרך הררית נידחת, העוברת נחלים יפים, חוצה רמות מרעה, בכיוון מזרח בואכה נאפייר. נצא על עגלות רתומות לטרקטורים, לנסיעה של שעה וחצי כל כיוון על חוף האוקיאנוס השקט, למרגלות צוקי אבן גיר. המטרה – Cape Kidnappers, מושבה ענקית של עופות ים בשם GANNET המין האוסטרלי אסיאתי. בעברית "סולה". המושבה ממוקמת על מצוק גבוה אליו נעלה ברגל. (למנוסים - חוויה בסגנון איי גלפגוס.) 

לקראת ערב נגיע ללינה בנאפיר.

 

טיול מאורגן לניו זילנד

 

יום 8 > נאפייר–וולינגטון

בבוקר נטייל בנאפיר. העיר שוכנת על גדות לוע הר געש קדום, המכוסה במי ים. עיר זו נהרסה ברעידת אדמה בשנת 1931 ונבנתה מחדש בסגנון ארט דקו. נערוך סיור במרכז העיר, "גריד" רחובות מצועצע, אבל יפה. ניפרד מנאפיר ניסע לוולינגטון, דרך וודוויל, מסטרטון ופת'רסטון, הראשונות מעיירות וואיררפה - אזור מפורסם בייצור יינות. אם יתאפשר נעצור לביקור ביקב מקומי ונטעם את איכות היין שלהם. נטפס את רכסי הרימוטקה וניסע דרך המעבר ההררי ביורדנו דרך עמקי האט לוולינגטון. בהגיענו לוולינגטון נצא לסיור ונעלה לתצפית בקרוניות קטנות על העיר והנמל. לינה בוולינגטון.

 
יום 9> וולינגטון – לאי הדרומי: פיקטון–נלסון

נעזוב את וולינגטון ונחצה את מייצרי קוק בדרכנו לאי הדרומי, הפראי שבין האיים. מסיפון המעבורת נשקף מראה מיצרי מלבורו, גבעותיו התלולות מכוסות בסבך, מטפסות מתוך הים וקו החוף המסולע. אכן מראה עוצר נשימה. נעגון בעיירה פיקטון, ולאחר הפסקת קפה נמשיך בדרך הנוף, המתפתלת מעל QUEEN CHARLOTTE SOUND. עצירות לתצפיות (וקריאות WOW.) נרד לטיול קטן בשמורה של גשר פלורוס, ועם ערב נגיע לנלסון ללינת לילה.

 

 

טיול מאורגן לניו זילנד

 

יום 10> פארק לאומי אבל טסמן

הבוקר נצא למסענו דרך מוטואקה לקהאיטריטרי. מכאן נצא בסירות מהירות אל שמורת הטבע אבל טסמן. נפליג לרגלי צוקי הגרניט הנופלים אל המים התכולים, נכנס אל המפרצים החבויים, המעוטרים ביער טבעי הנושק לחול המוזהב. בדרכנו נבקר במושבת כלבי הים של האי טונגה. נסייר ברגל באחד ממסלולי ההליכה המפורסמים ביותר בניו זילנד, דרך יער טבעי למפרץ בארק ונחזור לסירה בהפליגנו חזרה. לינה בנלסון. 

 

יום 11> אבל טסמן – פונאקאייקי

היום ניסע דרום מערב בדרך ה WESTLAND המפורסמת. נעלה בהרים, נעצור לסיור קצר בגשר התלוי על נחל ה BULLER. נרד לקו החוף של הים הטסמני, לעיירה WESTPORT. ולסיור על המצוקים ל cape foulwind . פה שוכנת מושבה של אריות ים ואם יתמזל מזלנו נראה גם דולפינים. בינות לשיחים אולי נראה עוף מוזר, מאלה שאינם יכולים לעוף, העונה לשם WEKA. נשמיך לאורך החוף, ל"סלעי הפאנקייק" אשר בפונאקאייקי. זוהי תופעה קרסטית שהרוח והמים יצרו. נטייל בין סלעי הפאנקייק ובורות השצף שלהם אשר בעת הגיאות, הים ישטוף אל תוך המערות שמתחת לסלעים ויפרוץ החוצה במופע מרשים דמוי-גייזר. לינה בגריימאות'.

 

יום 12> פונקאייקי – פארק הקרחונים

ניסע לאורך החוף המערבי אל העיירה הוקיטיקה, מרכז חשוב לכרייה ולעבודות אומנות שונות הקשורות באבן הירקן (ג'ייד)- PUNAMU במאורית. נמשיך מכאן לפארק הקרחונים פרנץ ג'וזף ופוקס. נטייל באזור פארק הקרחונים ותהיה לנו הזדמנות ללמוד על תפקיד קרחון פרנץ ג'וזף בעיצוב סביבה זו, המשתנה ללא הרף. לינה בעיירה פוקס.

 

 

טיול מאורגן לניו זילנד

 

יום 13> קרחון פרנץ ג'וזף – אגם ואנאקה

עם בוקר נשכים ונצא בנסיעה אל אגם מטסון ( LAKE MATHESON), אם יש מזל אז הר קוק משתקף במימיו. לאחר מכן נלך לקרחון FOX ונצפה בו מקרוב. נמשיך דרומה לאורך החוף המערבי המבותר, נעצור לתת כבוד לנופי הים והיערות שבדרך, עד שנגיע אל הקהילה הקטנטנה של האסט, הנמצאת על החוף במקום שנהר ההאסט הרחב פוגש בים. כאן עוזבים את חוף הים הטסמני, ונכנסים לאורך הנהר, שוב נעשה עצירות רבות בהתאם לנופים הבאים. נעבור את מעבר האסט ונרד לכיוון ארץ האגמים. הכביש יעבור על גדות אגמי ואנאקה והאוורה, דרך שמורת הר אספירינג ובה חלק מהפסגות הגבוהות בני זילנד. לינה בואנאקה.

 

יום 14> אגם ואנאקה- ג'ט בואט- קווינסטאון

נרד לסיור רגלי קצר לחוף אגם ואנקה ונצא דרומה בדרך נופית יפה לארוטוון (Arrotwn) 

הממוקמת בסמוך לנהר Shotover. יופיו של המקום היווה את הרקע לסרטים שונים בניהם שר הטבעות. נרד לנהר ונעלה על JET BOATS, כשמן כן הן, בעלות מנועי סילון. "נטוס" על הנהר, נשקיף על הפסגות המושלגות, נצפה במפלי מים עצומים ונעצור לסיורים קצרים על גדות הנהר, אל פינות חמד נסתרות. ניפרד מההרפתקאה הסילונית וניסע לעיר הנופש והסקי קווינסטאון. בדרך נעצור לצפות בקופצי הבנג'י האמיצים, מהגשר המפורסם.
נלון בקווינסטאון.

 

טיול מאורגן לניו זילנד

 

יום 15> פיורד מילפורד סאונד - טה אנאו

ניסע דרך אגמי הראי ויערות עצי אשור אל פארק "ארץ הפיורדים", הגדול והפראי בניו זילנד. באזור הפיורד נצא להליכה רגלית יפה לאחד מהנהרות הגדולים ולמפלים. עם ההגעה לפיורד נשוט במפרץ מילפורד, פיורד החודר ליבשה לעומק כ-22 ק"מ ונצפה בפסגת מיטר, מההרים הגבוהים בעולם, המתרומם ישירות מן הים (לגובה 1,695 מטרים). לעת ערב נגיע למלוננו בטא אנו.

 
יום 16> טא אנאו, מערת התולעים- שמורת קטלינס

עם בוקר נצא בשיט לחוות את התופעה המפתיעה במערות "התולעים הזוהרות".

אור השמש אינו חודר למערות ואיטומו שהן עמוקות במיוחד. בחשיכה שבמערות נבחין לפתע באלפי נקודות ירוקות ומסתוריות. האורות הללו נראים כמעין יקום ענקי שמקיף את המבקר מכל עבריו. מדובר בתולעים המאירות. ניפרד מאגם טא אנאו ונצא דרומה לכיוון חופיו הדרומיים של האי הדרומי אל שמורת קטלינס. נטייל לאורך החוף המצוקי שלמפרץ Curio.העשיר בבעלי חיים ימיים. נלון בקטלינס

 

יום 17> חצי האי אוטגו –טאיארואה - דאנדין

דרך מישורי הנהר והאזורים המדושאים של סאות'לנד ניסע לחצי האי אוטגו הציורי, לכיוון טאיארואה האד, מקום חביב על עופות הים. נגיע למקום מושבת האלבטרוס המלכותי שמקנן על המצוק בקצה חצי האי, ונלמד על אורך חייהם. אחר הצהריים נבקר את שמורת הפינגווינים "צהובי העין", פינגווינים נדירים, שיותר מכל זן אחר מרחפת עליהם סכנת הכחדה. נטייל לתוך אזור הקינון הטבעי של פינגווין זה ונוכל לצלם את פעילותם הטבעית של הפינגווינים מטווח קרוב מבלי להפריע להם, בעזרת מערכת ייחודית של מקומות מחבוא ומנהרות. נלון בדאנדין. 

 

טיול מאורגן לניו זילנד

 

יום 18> דאנדין- פארק הבולדרים מאורקי – אומארו- טימאורו

את הבוקר נבלה בעיר דאנדין. נטייל במתומן- מרכז העיר התוסס, נתרשם מררחוב בולדיין שהתפרסם כרחוב התלול בעולם. נראה את אוניברסיטת אוטגו, תחנת הרכבת הישנה, שנבנתה במסורת הסקוטית. לקראת הצהרים נצא צפונה לביקור בחוף הפארק המדעי של הבולדרים העגולים של מאורקי. נבחן את תופעת הטבע המסקרנת שנוצרה על קרקעית הים לפני כ- 60 מיליון שנה. נמשיך לעיירה הקולוניאלית הקטנה אומארו המשמרת את אווירת עיירת המכרות של המאה התשע עשרה. לקראת ערב נגיע לטימאורו, כאן נלון.

  
יום 19> פלזנט פוינט - ארוח בחווה - קרייסטצ'רץ'

נצא טימאורו וניסע לעיירה הקטנה פלזנט פוינט, עיירה כפרית מעניינת. נבקר במוזיאון המציג את ההיסטוריה המקומית של האזור החקלאי, פסי הרכבת וקטרים ישנים. אחר הצהריים נבקר בחווה טיפוסית לחקלאי ניו זילנד. חווית ביקורנו בחווה מהווה הזדמנות מצוינת להכיר את אנשי ניו זילנד וללמוד על דרך חייהם. 

לקראת ערב נגיע ל קרייסטצ'רץ'. בהתאם לשעת הגעתנו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הגדולה בערי האי הדרומטי. נלון בקרייסטצ'רץ'.

 

יום 20> קרייסטצ'רץ'- אוקלנד

את היום נקדיש לקרייסטצ'רץ' אשר ספגה רעידת אדמה ב 2010 אבל משקמת באופן אומנותי ויצירתי את מרכז העיר. נבקר במרכז האנטרקטי המרתק, המתאר את המחקר, החי, ההיסטוריה וההתיישבות ביבשת אנטרקטיקה. נסייר בפארקים היפים. נתרשם מהעבודות על השיקום הנמשכות עד היום, ונהנה מאחת הערים הציוריות ביותר בניו זילנד. אחה"צ נטוס לאוקלנד, כאן נלון.

 

ימים 21-22> אוקלנד- הונג קונג - ישראל

נשלים את ביקורנו באוקלנד ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה כדי לטוס להונגקונג. לאחר מנוחה קלה, בהתאם לשעת הטיסה נמריא בטיסת המשך בדרכנו הארוכה חזרה הביתה..

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול