טיול לאתיופיה-ארץ הנופים הפראיים, תרבויות עלומות ושבטים צבעוניים, 14 ימים

אתיופיה הינה מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים, אשר במשך למעלה מאלפיים שנים שמרה על עצמאות תרבותית. ארץ שהתברכה במזג אוויר טרופי, יערות עד שמורות טבע מרהיבות, נהרות ואגמים, ומאידך  מדבריות חמים ונופי טרשים. במסענו נעבור נופים קדומים של הרי גרניט, נופי אבני חול והרי געש.  נבקר בערי בירה קדומות, כנסיות חצובות בסלע, בהן אוצרות אמנות מרשימים. נכיר שבטי  נוודים מסבירי פנים החיים בבקתות קש, שמקשטים את גופם בשלל צבעים, כפריים המעבדים את אדמתם  בדרכי מסורותיהם הקדומות ואוכלוסייה עירונית משכילה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באתיופיה?

  

הכנסיות של ממלכת שבא המסתורית ביחא

 

טימקט באקסום מרתק ונוח לצפייה מכל המקומות האחרים. מתחם הצפייה בטוח והצפיפות אינה גדולה כמו גונדר כך שניתן לצלם להסריט ולצפות בנוחות.

 

מפגש עם השבטים האותנטיים – מפגש מעמיק, מרתק ובלתי אמצעי עם שבטי הדרום המדהימים של דרום אתיופיה ועמק האומו.

 

טיסת פנים מאדיס אבבה לארבה מינץ' – חוסכת שעות נסיעה רבות ובחברות נסיעות אחרות לשם חיסכון בכסף נוהגים לוותר על טיסה זו.

 

שמורת סימיאן – בתכנית שלנו נכלל גם ביקור בשמורת הטבע המקסימה בצפון אתיופיה שמורת סימיאן

 

רשימת המלונות – בסוף התכנית מופיעה רשימת המלונות המוצעת לאתיופיה – אנו מצרפים לא רק את הקישור הרשמי של המלון, שם תמיד התמונה נראית מצוינת.... אלא גם קישור לאתר טריפ אדוויזור – בו כתובה התרשמות מטיילים אחרים מאיכות המלון!

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתו 

מסלול הטיול לאתיופיה


 

יום 1> תל אביב – אדיס אבבה

נמריא מתל אביב לאדיס אבבה בטיסת בוקר. ננחת באדיס בשעות הצהרים ולאחר ההתארגנות בשדה התעופה. נצא לסיור בבירת אתיופיה. נתרשם מאופי העיר ונבקר במוזיאון הלאומי והאתנוגראפי, בו מוצגת "לוסי", השלד שנחשף במחוז אפר, ומייצג את האישה שהחלה לצעוד על 2 רגליה. מעבר לכך ככול שהזמן יאפשר, בקתדראלה הגדולה בהר אנטטו-השילוש הקדוש. לינה באדיס אבבה.

 

יום 2>  אדיס – אקסום

על פי האמונה הנוצרית וכן לפי פלגים מסוימים ביהדות, באקסום צפון ארון הברית, אליה הועבר לאחר חורבן בית המקדש. נבקר גם במתחם האובליסקים, בכנסיית ציון הקדושה ובמוזיאון המקומי הקטן בו נוכל להתרשם מהתצוגה של הפריטים הארכיאולוגיים השונים שהתגלו באזור. לינה באקסום

 

יום 3 > אקסום – יאחא- ממלכת שבא – אקסום. חגיגות הטימקט

נצא ליום מיוחד ומעניין מזרחית לאקסום לאתר הכנסיות של יחא הבלתי מוכרות. יחא היא עיירה קטנה בצפון אתיופיה בסמוך לגבול עם אריתריאה כ-15 ק"מ צפונית לעיר Adwa לכיוון Addigrat. זה המקום שבו התפתחה ממלכת סבא (Sabaean) באתיופיה (ממלכה זו מזוהה לרוב על ידי היסטוריונים כממלכת שבא המקראית) והוא משמר אותה בצורה הטובה ביותר בקרן אפריקה כולה. למעשה, זהו האתר הארכאולוגי הגדול והמרשים בקרן אפריקה המציג ראיות לקשר שהיה פה בעבר עם דרום ערב. נחזור לאקסום ונחגוג חג הטימקט באקסום. בחג זה מוציאים מכל הכנסיות באתיופיה את ההעתק של ארון הברית ועורכים תפילות המוניות וססגוניות. זהו אירוע אותנטי במיוחד, המאפשר להבין את תרבותה של אחת העדות הנוצריות הקדומות בעולם, הקשורה במהותה למסורת היהודית

  

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

      צילום: אבי בלום

  


יום 4> אקסום סימיאן 

עם שחר נצא אל מרכז העיר לחוות את "טקס הטבילה" של יוחנן המטביל שהוא הטקס המרכזי של הטימקט. מכאן נצא עלה בנסיעה אל רכס הרי  סימיאן לטיול בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ הררי שנופיו המדהימים מכסים רכס  מבותר ופסגותיו נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות קניונים אדירים.  נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של  השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור הררי זה, ועל להקות קופי ג'ילדה האחרונים שנותרו  בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים. לינה באזור סימיאן 

 

יום 5 > סימיאן לגונדאר 

נצא בנסיעה מהרי הסימיאן לגונדאר נצא להכיר את העיר המפורסמת., בדרך נעצור באחד הכפרים של הקהילה היהודית "ביתא ישראל" ונבקר בבית הכנסת שנותר. נמשיך מכאן לגונדאר, לינה: גונדאר

 

יום 6 > גונדאר ואתריה – נסיעה לבהר דאר

נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של  הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635.  נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18. בשעות הצהרים נמשיך מכאן לבהא דאר.אחר הצהרים נערוך שייט בימת טאנה, מקור הנילוס הכחול. נרד לשייט יפה באגם. נבקר בכנסיית אורה-קידנה   הבנויה על חצי האי זגה  ונתרשם מציורי קירותיה של הכנסייה, המעוטרים בסצנות הלקוחות מספרי התנ"ך, ומעשה הבאת לוחות הברית לאתיופיה.  נלון בבהר דאר.

 

יום 7 >  בהר  דהר – לליבלה

מבאר דהאר נמריא ללליבלה ללליבלה בירתו של המלך לאליבלה, מהמאה ה12. לאליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה" ; אתר מדהים  הכולל 11  כנסיות חצובות בסלע הטוף הצבעוני. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור ב"פטרה של אפריקה"  שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים.   נלון  בלליבלה.   

                                                                                                                                                           

יום 8 > לאליבלה – אדיס אבבה – ארבה מינץ 

נמריא בבוקר לארבה מינץ', בירת הדרום ומרכז שבטי דרום אתיופיה. עם הגיענו נתארגן בג'יפים  ונצא בדרכנו צפונה מארבה מינץ' לבקר את השבט הראשון, שבט הדרזי היושב בפסגות ההרים ומתפרנס מחקלאות מקומית, קצת בננות, סורג'ום, החיטה המקומית, תפוחי אדמה. לינה בארבה מינץ.

 

יום 9>  ארבה מינץ'- עמק האומו

נמשיך לעמק נהר האומו ונפגוש את בני שבט בנה וההאמר המתפרנסים מרעיית בקר. הנשים מצטיינות בתכשיטיהן הצבעוניים, והילדים מגינים על ראשם בעזרת קסדת עור מוזרה. בשני הלילות הקרובים נלון בלודג' בטורמי .

  
יום  10 >  טורמי- שבטי נהר האומו – טורמי 

עמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, מאכלס מגוון שבטים ומסורות. נבקר את שבט דסאנץ', הדרומי  בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת  ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה.  נחזור לנבקר בכפריהם של בני שבט האמר, החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים, המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב ללודג' בטורמי.

 
יום 11> טורמי –ג'ינקה 

עם בוקר נמשיך עם הג'יפים לעיירה קי אפאר ונפגוש את בני שבט ארי ושבט באנה  ביום שוק השבועי  נגיע. במידה ויהיה זמן נבקר את אנשי הקארו, הצובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים,. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי. נמשיך וניסע צפונה, בין כפרים קטנים  לעיירה ג'ינקה. נבקר במוזיאון מקומי, המציג את המגוון המופלא של תרבויות שבטי האזור. נלון בג'ינקה. 

   
יום 12  > שבט המורסי- ארבה מינץ'

נתחיל את יומנו בטיול בתחום הנדידה של שבט המורסי  מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה, נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות, המושחלות בשפתן התחתונה. מתפקידן של הדסקיות הוא למנוע מ"עין הרע" לחדור אל תוך הגוף. בפועל הופעתן המוזרה של הנשים הרתיעה בעבר את סוחרי העבדים . האזור הנידח בו נודדים בני המורסי הוכרז כשמורת טבע, מאגו פארק, העשיר במינים רבים של בעלי חיים. נמשיך מכאן לארבה מינץ'. לינה בארבה מינץ'.

 

יום 13 >  ארבה מינ'ץ – אוואסה

עם בוקר נצא לשייט באגם צ'אמו. נשוט בין קרוקודילים והיפופוטמים החיים בשלווה במימי האגם. נמשיך מכאן צפונה לאורך אגמי השבר הסורי אפריקאי לשוק של שבט הדורזי היושב ברכסי ההרים מעל. מכאן נגיע לאווסה המצויה על שפת אגם בו ניתן לדוג ולשחות ללא חשש. לינה באוואסה

 

 יום 14 >  אוואסה – אדיס – תל אביב

לאחר שנהנה מזריחה אפריקאית מדהימה ממרפסת הלודג' באוואסה, נצא צפונה לעבר אדיס אבבה. בה נתארח לערב מופע פולקלוריסטי הכולל ארוחה לסיכום המסע לאתיופיה. נעבור לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה הביתה. ננחת בנתב"ג בבוקר יום 15.  

 
* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות,  מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

-בכניסה לאתיופיה נידרש חיסון. נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפני יציאתכם

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול