יום האישה/שבועות בבאקו-פריס של הקווקז 6 ימים

יום האישה/שבועות בבאקו-פריס של הקווקז 

נשים יקרות הפעם אנחנו כאן בשבילכן, עם טיול מיוחד לעיר שהיא תמהיל של דובאי עם נגיעה פריזאית במרכז אסיה - כל זה מחכה לכן בבאקו. במהלך סוף השבוע נתענג במסעדות אותנטיות מסורתיות, נתפנק בספא, נטייל בשווקים נוצצים, ונשקיף מגורדי שחקים שבשעות הלילה מתקשטים בשלל אורות צבעוניים.

באקו, בירת אזרבייג'ן - יעד מושלם למי שאוהבת את עצמה.

  

 סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, סתיו


סופ"ש שבוע לכבוד יום האישה

ברוכות הבאות לסופ"ש שכולו פינוקים והפתעות


 

 

יום 1> 05.03 - תל אביב – באקו

נטוס בטיסת צהרים ישירות לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'ן וננחת בשעה 16:50 משם העברה למלון, בערב נצא לארוחת ערב ואחריה הליכה נעימה ברחוב ניזמי המואר, ניזמי הוא הרחוב המרכזי עמוס בחנויות ובתי קפה. באקו מוארת בשלל אורות בלילה ומראה המגדלים, המזרקות ושאר הבנינים מרשים ביותר. לאחר ארוחת ערב נהנה מקוקטיל בבר המסתובב שנמצא במרומי קומה 24 של מלון הילטון

לינה: באקו.

 
יום 2> 06.03 - באקו – עיר עתיקה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן. נצא לעיר העתיקה של באקו "איצ'רי שיהר" Icheri Sheher) ) העיר הפנימית, אזור התחום בחומות משמר ובמבנים מהמאות ה-17 ואילך נבקר בקרוואן סארי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי נבקר בארמון שירוואן שא נשמע את סיפור מגדל ה"עלמה", נהנה מהמראות של עיר העתיקה מדוכנים עמוסים בדברי מתיקה, מזכרות מקומיות וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה נצפה במוזאון ניזאמי ובגינה שלצידו בה ניצב פיסלו. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזאון השטיחים בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים השונים ועד לשטיח בארוג בעל הקשר הכפול, נהנה מסדנה בה נלמד מעט מסודות האריגה האזארים. 

לינה: באקו

 
יום 3> 07.03- באקו – קובה – חילניק- באקו (Quba-Xinaliq)

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו צפונה תחילה לאורך הים הכספי אל עבר העיר קובה, עיר בה מתגוררים בשלום מוסלמים ויהודים משני צידי הנהר . קובה נמצאת למרגלות הקווקז וממנה ניתן לראות את פסגת הר שאדאג- הגבוה בהרי הקווקז, נערוך ביקור קצר בשוק המקומי, נבקר ברובע היהודי עתיק "כפר האדום" (Krasnaya Sloboda) עיירה יהודית קטנה נשמע על הקהילה המיוחדת במקום, נמשיך למפעל לאריגת שטיחים שבה התפרסמה אזרבייג'ן. לאחר מכן נעלה על ג'יפים מקומיים לכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן – חילניק (Xinaliq) עיירה נחשבת למבודדת ובעלת שפה נפרדת והבתים בנויים בצפיפות על הגבעות התלולות, נבקר בכפר ונהנה מביקור אותנטי בבית אחד התושבים. בערב חזרה לבאקו. לינה: באקו

 
יום 4> 08.03- גובסטאן- מרכז היידר אלייב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת גובוסטאן (Qobustan) בשמורה זו נתגלו בינות הסלעים שפע של פטרוגליפים "ציורי קיר חרוטים" המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים , פולחנים ועוד. נבקר במוזאון המציג את התופעה המיוחדת במינה זו ונכנס לתוך השמורה ברכב מיוחד על מנת לראות את הרי הגעש הבוציים הנדירים ומיוחדים לאזור זה. נבלה את היום בשמורה זו. נמשיך לביקור במרכז היידר אלייב, אחד המבנים המיוחדים שתוכנן כל ידי אדריכלית עיקרית זעהה חדיד נבקר בתערוכות הקבועות והמשתנות שמתקיימות במקום.
לינה: באקו


יום 5> 09.03- חוויות בבאקו

לאחר ארוחת בוקר נהנה מיום
המשלב מסורת וכייף. נתחלק לקבוצות כך שכל קבוצה תהנה מכל פעילויות היום. הפעילויות כוללות-ביקור בחאמם שם נהנה מטיפולים מסורתיים הכוללים- 30 דקות מסאז, קרצוף ושפשוף הגוף,אמבט אזארי וטיפול פיליניג.
שייט בים הכספי/נסיעה במטרו העירוני (בהתאם למזג האוויר) נצא לשייט מהנה בים הכספי או לחילופין במידה ומזג האוויר לא יאפשר נהנה מהיכרות עם העם האזרי תוך ירידה את בטן האדמה ונסיעה במטרו העירוני. הזדמנות לפגוש את המקומים שלא מבעד לחלון האוטובוס. כמו כן ינתן זמן חופשי לקניות. את הטיול נחתום בארוחת ערב חגיגית כולל מופע ריקודים.

 
 
יום 6> 10.03 -טיסה חזרה

העברה לשדה לטיסה חזרה.

     

 

"מאחורי כל אישה מצליחה עומדת היא עצמה"

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול