טיול טבע באיים הקנרים - טנריף, לה גומרה ולנזרוטה, כולל הליכות רגל קלות, 9 ימים

טיול טבע באיים הקנרים - טנריף, לה גומרה ולנזרוטה, כולל הליכות רגל קלות, 9 ימים

לחופי הסהרה המערבית, טובל באוקיינוס האטלנטי, מצוי הארכיפלג הקנרי. הארכיפלג מורכב משבעה איים כשהגדול והמפורסם בהם הוא טנריף. בטיול מרתק זה נעבור בין האיים המרכזיים, בכל אחד נטעם ממראות הטבע הייחודים והשונים מאי לאי, דרך מפגשים בלתי תלויים עם כפרים מבודדים ועד להצצה לתפיסות עולמם הייחודיות אותן פיתחו המקומיים במאות השנים.נעבור בין נופים משתנים – מהרים גבוהים ומצוקים המתנפצים לים, דרך תצפיות על פעילות געשית והשלכותיה, שמורות טבע פראיות ועד לנוף מדברי, המזכיר את חופי אפריקה ממול.כל עיירה וכפר, על סמטואותיהם ושווקיהם הססגוניים, נבחרו בקפידה לטיול זה, על מנת לאפשר, בימים ספורים, הצצה לשפע ולמגוון תרבותי חברתי, למסורות, אורחות חיים ומלאכות מקומיות ייחודיות לכל כפר ועיירה.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים? 

 

מסלולי הליכה ייחודיים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה ייחודיים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.

 
מסלול מקיף ומעמיק– הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. נתחיל במסע עומק בטנריף, נמשיך לגומרה, ונגיע עד לנזורוטה


הפן האנתרופולגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים השונים הכלולים בארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה. 

 
הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. המדריכים שלנו מקצועיים ומצוינים, פרטים אודותיהם בלחיצה על שמם בלוח הטיולים

 

 

סוג הטיול: טיולי רגל קלים
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב

יום 1> תל אביב - טנריף

נמריא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה אל עבר טנריף, הגדול שבאיים הקנרים. נגיע לעיר היפה פוארטו דה לה קרוז (Puerto de le Cruz), אשר יושבת במיקום מרשים על החוף התלול. בעיר נמל דייגים, מרכז עתיק ושוקק חיים ועל ההרים שכונות עם פארקים רבים. בעיר זו נישן במהלך הלילות הקרובים. לינה ב-Puerto de le Cruz.

 

יום 2> צפון מזרח טנריף

נצא לסיור בעיר סן קריסטובל לה לגונה (La Laguna)– הבירה העתיקה של טנריף (נוסדה במאה ה-15) ואחת הערים היפות בארכיפלג שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסקו. בתי העיר הצבעוניים נבנו על ידי סוחרים עשירים שחיו על נתיב המסחר הראשי בין אירופה לבין הקולוניות החדשות של ספרד באמריקה. נלך ברגל בסמטאות הציוריות, נבקר בגני הפטיו החבויים ובכיכרות עמוסות בצמחייה טרופית. נמשיך ליום טיול לפינה הצפון מזרחית של האי אל רכס האנגה (Macizo De Anaga) אשר צונח לים במערכת צוקים וקניונים. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר. לינה ב-Puerto de le Cruz.

 

יום 3> החוף הצפוני של טנריף

את הבוקר נפתח בביקור בעמק Orotava הפורה – המרכז החקלאי החשוב באי ובמרכזו העיירה העתיקה La Orotava, הבנויה בסגנון האדריכלות הקנרית – "בתי הבלקונים": בתי מידות עם חצרות פנימיות המוקפות במרפסות עץ מגולפות. נמשיך לכיוון כפר הדייגים Garachiko היושב במורדות הר געש פעיל, ובו שפך של לבה כיסה חלק מהבתים. נמשיך אל Icod de los Vinos. בלב הכפר נמצא אחד הסמלים המפורסמים ביותר "עץ הדרקון" העתיק. בקרבת מקום נרד לחוף הפראי והמחוספס של חול וולקני להליכה קצרה על חוף שלאחריה נחזור למלוננו. לינה ב-Puerto de le Cruz.

 

יום 4> החוף הצפוני ומערב טנריף

הבוקר ניסע לפינה המערבית של האי דרך כבישים מפותלים ותצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי מתחתינו. נבקר בכפרים מבודדים שתושביהם פיתחו שיטה מיוחדת של תנועה בשטח התלול והמצוקי על ידי שימוש בקפיצה במוט - "Salto del Pastor" – דילוג הרועה. זוהי גם שמורת תרבותית – אופיו ההררי המבותר גרם לבידודו במשך שנים ולכן התפתחה בו תרבות מעניינת הכוללת שפת שריקות הנקראת Silbo. השריקות הן הדרך הטובה ביותר לתקשר בין העמקים הסגורים התחומים במצוקי ענק. בהמשך נגיע אל כפר קטן בשם מסקה (Masca) היושב במיקום מדהים על שפת קניון עמוק. שם, נוכל לגלות את עולם החי והצומח הייחודי של מקום זה. אחר הצהריים נבקר בלוס ג'יגנטס (Los Gigantes), עיירה השוכנת לצד צוקים המזדקרים לגובה של עד 800 מטר מעל מי הים. לעת ערב נחזור למלוננו. לינה ב-Puerta de la Cruz.

 

יום 5> מרכז טנריף ודרומה- הפארק הלאומי הר הגעש אל טיידה (El Teide)

יום של טבע נפלא לפנינו! את היום נקדיש לסיור בפארק הלאומי טיידה (Teide National Park) השוכן בלב האי. הר הגעש טיידה הוא הגבוה בהרי ספרד (3718 מ') והינו ההר השלישי בגובהו בעולם יחסית לבסיסו (הנמצא אלפי מטרים מתחת לפני הים). הוא מכוסה רוב עונות השנה בכיפת שלג. נטפס אל ההר דרך יערות אורן קנרי עבותים ונרד אל הלוע הגעשי העצום בו מזדקרת הפסגה החרוטית בנופי מדבר המזכירים את פני הירח. נמשיך במסלול רגלי בלב הקלדרה בה נצפה בשלל תצורות גיאולוגיות מרשימות ונאכל ארוחת צהריים כפיקניק בלב השטח. בהמשך היום, נחצה את הלוע ונרד מצידו השני של ההר אל החוף הדרומי של האי ללינה בצידו הדרומי של האי.

 

יום 6> האי La Gomera ושמורת הטבע Garajonai

לאחר ארוחת בוקר נפליג במעבורת לאי לה גומרה (La Gomera). האי ההררי הוא ברובו שמורת טבע נפלאה ובה יערות קדמוניים של עצי דפנה (ער אציל) ומגוון מיני צומח ובעלי חיים שהינם אנדמיים (חיים רק כאן ולא בשום מקום אחר בעולם). נגיע לסן סבסטיאן בירת האי ממנה יצא קולומבוס למסעו הראשון. נעפיל עם האוטובוס במעלה ההרים. כאן, נצא לטיול הליכה בשמורת הטבע הגדולה Garajonay National Park – הכולל טיפוס קצר לפסגת האי ולאחר מכן ירידה יפהפייה בשבילי היער כשאנו מוקפים בציוצי ציפורי הקנרית שזהו בית גידולן המקורי. נעצור לתצפיות על עמקים עמוקים וים בפינות שונות לאורך הדרך. לינה ב-San Sebastian.

 

יום 7> האי לה גומרה – דרום טנריף – טיסה לאי לנזרוטה

נחזור לנמל של סן סבסטיאן ונפליג חזרה לטנריף. היום אנו ממשיכים הלאה בטיסה בת כחצי שעה אל יעדנו האחרון – האי לנזרוטה, בו נלון את שני הלילות הבאים. נופיו של האי לנזורוטה שונים לחלוטין בהשוואה לשאר האיים. האי הינו הקרוב ביותר לאפריקה בארכיפלג ואקלימו מדברי לגמרי. בשל הפעילות הגעשית הענפה שבו הכוללת 200 לועי געש, זרמי לבה ודיונות שחורות, התחושה באי היא של טיול בכוכב אחר. בנוסף, באי חוקים ארכיטקטוניים ייחודיים אשר אוסרים על בנייה לגובה וכוללים בתים לבנים עם חלונות צבעוניים אשר מוסיפים לציוריות שובת הלב של המקום. בטיולנו באי נכיר את תושב האי המפורסם ביותר - האמן סזאר מנריקה (Cesar Manriques), שהשפיע רבות על פיתוח ושמירת האי ויצירותיו מהוות מופת של חיבור בין יצירת האדם לטבע. נעצור בתל געשי בשם וולקנו אל קוארבו (Del Cuervo) אותו נקיף ברגל כולל כניסה ללוע בטרם נסייר בפארק לאומי של הרי געש בשם טימאנפאיה (Timanfaya). נעלה לאוטובוס מקומי שמסייר בין לועות ומכתשים געשיים וצופה אל נופים ירחיים. נראה כיצד ניתן לצלות בשר על לוע געשי ושלל "המצאות" המחברות בין הפעילות הוולקנית לעניין לתיירים. לינה ב- Costa Teguise.

 

יום 8> לנזרוטה – החלק הצפוני

נפתח את יומנו בביקור במערה, Jameos de Agua שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה. נמשיך למערת לבה, אחת הגדולות בעולם בה נצא להליכה של כשעה בלתי נשכחת (Cueva de Los Verdes). נבקר בעיירה הציורית Teguise בטרם נגיע אל מורדות הר הגעש קורונה – הגבוה באי ונצא להליכה מעל צוקי Mirador del Rio – "מצפה הנהר" שרשרת מצוקים אדירה המשקיפה אל המצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לבין שרשרת איי גרסיוסה. לינה ב- Costa Teguise.

 

יום 9> לנזרוטה – החלק הדרומי - תל אביב

נבקר הבוקר ביצירתו של מנריקה Monumento al Campesino, אותה הקדיש לחקלאיות ולחקלאים העובדים בשדות. נבקר ביקב מקומי לטעימות יין העשוי ענבים הגדלים בשיטת חקלאות ייחודית לאי. נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד בייניים. נחיתה בארץ בשעת בוקר מוקדמת של יום 10.

 

 

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול