טיול קרנבל לאיים הקנריים, 9 ימים

הקרנבל באיים הקנריים נחגג מדי שנה בכל עיר ובכל כפר באיים, אך שיאו באי טנריף – בבירתה סנטה קרוז, והוא מושך אליו את כל תושבי האיים ומבקרים מכל העולם! זהו הקרנבל השני בעולם – בעוצמתו, בפרסומו וביופיו, אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו. למעשה, מסיבה זו שתי הערים הן ערים תאומות. במהלך תקופת הקרנבל המקומיים יוצאים לרקוד ברחובות, מחופשים במגוון תחפושות משעשעות וצופים בתהלוכות הססגוניות. פתגם מקומי אומר שיש רק חוק אחד בקרנבל: "מותר לעשות הכל, כל עוד זה מלווה בכיף!". טיולנו יגיע ל-3 איים – לאי טנריף, כמובן, לאי לנזרוטה המאוד מיוחד, ובאי לה גומרה העגלגל והמיוחד. נבלה עם חוגגי הקרנבל, ובין שמחה לשמחה, נטייל במסלולי הטבע הפראי של האיים, הצמחייה המיוחדת והאנדמית, לשונות הגעש ותופעות גאולוגיות שונות, וגם נכיר ונתרשם מהתרבות המסורתית הילידית והתרבות שנתהוותה עם הקולוניאליזם הספרדי. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים?


כי אנו חוגגים את הקרנבל ב-4 אירועים חגיגיים שלו, ובעוד אירועים מזדמנים!!!

 

כי מסלולי ההליכה קלים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה קלים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.

 

כי המסלול מקיף ומעמיק וכולל 3 איים והרבה אירועי קרנבל – הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. מעבר לאירועי הקרנבל, טיולנו משלב ביקור באתרים ובמסלולי הליכה שונים ומיוחדים.

 

כי הפן האנתרופולוגי שלנו היא מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים שבארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה.

 

כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים.

 


מסלול הטיול לקרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים


 

 

יום 1 > טיסות תל אביב-האיים הקנריים

נצא מתל אביב בטיסות דרך אירופה לאי טנריף (Tenerife), הגדול באיים הקנריים. לאחר הנחיתה באיים (13:05) וארוחת הצהריים, נצא לטייל בעיר הבירה של האי – סנטה קרוז – עיר "הצלב הקדוש". נטייל בכיכר אספניה ובאנדרטה לחיילי האי שנלחמו לצד הספרדים, נמשיך אל הרחובות הציוריים של העיר העתיקה, אל התיאטרון הישן והשוק, ככל שיותיר הזמן. בערב נטוס לאי לנזרוטה – האי המזרחי ביותר באיים הקנריים והקרוב ביותר לאפריקה. לינה בלנזרוטה: מלון Beatriz Costa Teguise (4 כוכבים). 

 

יום 2 > לנזרוטה "האי היפה" של סזאר מנריקה קברירה

האי המזרחי ביותר באיים הקנריים – האי לנזרוטה (Lanzrote), הוא אי נמוך ביותר וחשוף ופעיל גאולוגית מאוד. קרבתו לאפריקה ול"קו המדבריות", ומיקומו החשוף מאוד לרוחות ולזרמי הים, גרם לו להתבלות מהר יותר ולהיות שטוח יותר; ובמקביל הוא אי פעיל מאוד, יש בו למעלה מ-200 הרי געש, ההתפרצויות בו תכופות וחלקן שינה את פני הנוף לחלוטין. ניסע לראות את טמינפאייה (Timanfaya N.P.) – השמורה המיוחדת של ההתפרצויות האחרונות באי, אשר פני השטח שלה עדיין חמים מאוד. נלך לטייל לאורך החוף הרבידרוס (Harvideros) – מקום בו פגשו לשונות הלבה את המים, ויצרו תצורות מרהיבות. נטייל שם רגלית. נמשיך אל אל גולפו (El Golfo) – חול שחור ואגם טורקיזי. נעצור בהר הגעש וולקנו אל קוארבו (Del Cuervo) אותו נקיף ברגל וניכנס ללוע (קלדרה). בנוסף, באי חוקים ארכיטקטוניים ייחודיים אשר אוסרים על בנייה לגובה ושימור המסורת של בתים לבנים עם חלונות צבעוניים, אשר מוסיפים לציוריות שובת הלב של המקום, והם תוצאה של פעילותו הענפה למען האיים של תושב האי המפורסם ביותר - האמן סזאר מנריקה קברירה (Cesar Manriques). נבקר בביתו של סזאר מנריקה קברירה (Faundation Cesar Manrique), אמן יליד האי, שביקש להראות לעולם כמה האי שלו מרהיב. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה. 

  

טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים 

 

יום 3 > צינורות געש ועיירות יפיפיות

נגיע אל מורדות הר הגעש קורונה – הגבוה באי ונצא להליכה על הצוקים של מירדור דל ריו (Mirador del Rio) "מצפה הנהר" – שרשרת מצוקים אדירה בצפון-מערבו של האי, המשקיפה אל המיצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לבין איי גרסיוסה. אחת מיצירותיו של מנריקה היא פרויקט משולב לבוטניקה ואמנות גן הקקטוסים (Cactus Garden) הנטוע בתוך ... על טרסות בתוך מכתש וולקני ומכיל מעל 1400 מיני קקטוסים (ואם יוותר זמן גם במוזיאון האלוורה). נמשיך לצינור הגעש של הירוקים (Cueva de Los Verdes) – להליכה בלתי נשכחת במעמקי האדמה. נבקר בערב בהמשכו של הצינור – חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua), שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 

יום 4 > סאן חואן דה לה רמבלה – גרצ'יקו – איקוד דה לוס וינוס – סנטה קרוז

את הבוקר נפתח בטיול בעיר הבירה של לנזרוטה – ארסיפה (Arrecife), עיר קולוניאלית יפיפיה! לאחר שיטוט בסמטאות ובינות לבתים היפים, ניסע לשדה"ת לטיסה לטנריף. לאחר הנחיתה, נבקר באחת העיירות היפיפיות של האי טנריף (Tenerife) – העיירה האוניברסיטאית לה לגונה (La Laguna), שהוכרה ע"י אונסק"ו כמורשת תרבות עולמית. נטייל בין השוק הנפלא לבין בתי העיר הצבעוניים שנבנו ע"י סוחרים עשירים שחיו על נתיב המסחר הראשי בין אירופה לבין הקולוניות החדשות של ספרד באמריקה. נלך ברגל בסמטאות הציוריות, נבקר בגני הפטיו החבויים ובכיכרות עמוסות בצמחייה טרופית. נמשיך לכיוון כפר הדייגים גרצ'יקו (Garachico), היושב במורדות הר געש פעיל, ואחד מקילוחי הלבה כיסה את כל הכפר! נעלה לאיקוד דה לוס וינוס (Icod de los Vinos) – כפר שאחד מסמליו המפורסמים הוא "עץ הדרקון" העתיק ביותר באיים הקנריים, שירש את העף שנדבר ברוח לפני כמה עשרות שנים. נחזור לבירה סנטה קרוז (Santa Cruz), כדי להשתתף באחד מאירועי הקרנבל המרהיבים ביותר – התהלוכה הגדולה (The Big Parade) בה מוצגת מלכת הקרנבל והלהקות השונות, על עגלותיהם, על התרגילים והמופעים שלהם. חוויה נהדרת!! לינה לארוחת ערב בטנריף: Taburiente (4 כוכבים).  

 

יום 5 > סאן קריסטובל לה לגונה – רכס האנגה – סנטה קרוז

היום נטייל בפינה הצפונית מזרחית של האי ברכס אנגה (Macizo De Anaga), אשר צונח לים במערכת צוקים וקניונים. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר. נטייל ברגל בתוך היער המרהיב של עצי ער ונרד אל כפר הדייגים טאגננה (Taganana). נחזור לעיר הבירה סנטה קרוז, ונתפעל ממבנה האודיטוריום של טנריף, שעוצב ע"י הארכיטקט המפורסם סנטיאגו קלטרווה, שבנה גשרי מיתרים בכל רחבי העולם, גם בירושלים. בערב נסתובב בעיר בין אירועי הקרנבל ונראה את אירועי שריפת הסרדין המסמל את הכניסה לארבעים ימים של אי אכילת בשר בעולם הקתולי. לינה וארוחת ערב בטנריף. 

 

 טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים

יום 6 > האי העגול לה גומרה 

לאחר ארוחת בוקר נפליג במעבורת לאי לה גומרה (La Gomera) ההררי, שמרכזו שמורת טבע נפלאה ובה יערות קדמוניים של עצי ער ומגוון מיני צומח ובעלי חיים אנדמיים (חיים רק כאן ולא בשום מקום אחר בעולם). נגיע לסן סבסטיאן בירת האי, ממנה יצא קולומבוס למסעו הראשון. ניסע כשאנו עוצרים לתצפיות על עמקים עמוקים וים בפינות שונות לאורך הדרך, ונמשיך לחלקו המערבי והמרוחק של האי לה גומרה, אל הכפר צ'יפודה (Chipude), שהיה נקודת היישוב הראשונה באי, אפילו עוד לפני הגעת הספרדים לאיים, ובכפר ארורה (Arura) ובו כנסייה לבנה שבבנייתה השתמשו באבני לבה. אחר הצהרים נבקר בוייהרמוסו (Vallehermoso), אזור שמציע לנו עיירות מנומנמות מסורתיות ושיטות חקלאות ייחודיות. לינה וארוחת ערב בלה גומרה. 

 

יום 7 > שמורת גרנחונאי שבמרכז האי לה גומרה וצוקי לוס גיגנטס הזקורים והמאיימים

בבוקר נצא לשמורת הטבע הגדולה גרנחונאי (Garajonay N.P.) ונצא לטיול קצר בתוככי היער. לאחריה ניסע אל המעגן, כדי לשוט חזרה אל טנריף, האי המטריף. עם החזרה לטנריף, ניסע צפונה מהמעגן של המעבורת לפינה המערבית של האי טנריף, דרך כבישים מפותלים ותצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי שמתחתינו – לוס גיגנטס (Los Gigantes). נגיע אל הכפר מסקה (Masca) היושב במיקום מדהים על שפת קניון עמוק. נצא למסלול הליכה בשמורה (ככל שיותיר הזמן), שבו נוכל לגלות את עולם החי והצומח הייחודי של מקום זה. אחרי ארוחת ערב, ובהתאם לזמני הקרנבל, נצא לתהלוכת "העקבים הגבוהים" אותם לובשים גברים מחופשים, המבקשים להפר את כל הכללים החברתיים לערב אחד! לינה בטנריף. 

 

יום 8 > ההר הגבוה באיים ובספרד

נעלה היום להר הטיידה (Teide Mt. N.P.) – הגבוה שבהרי ספרד והאיים. זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט ורק ההתפרצות החדשה יצרה הר חדש בתוך הלוע הישן. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל בגניו, בשטח הפומיס – אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול". נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות ונצא להליכה של מספר שעות, ככל שיאפשר הזמן. בשעות אחר הצהרים נהנה מתהלוכת קרנבל נוספת. לינה וארוחת ערב בטנריף. 

 

יום 9 > מנהגי הילידים וטיסות חזרה לארץ

בבוקר ניסע לבקר בקנדלריה (Candaleria) – עירה של פטרונית האי. הסיפור, הדומה לסיפורים אחרים שנפוצו בתחילת השלטון הקולוניאלי, מדבר אודות פסל של מריה (אמו של ישו) שנפלט לחוף, ועל הנסים שקרו בעקבות כך. לאחר שנבקר בכנסיה שבמקום, נעלה בנסיעה אל גווימאר (Guimar) בה ניצב המוזיאון המנציח את התיאוריה של האנתרופולוג תור היירדל אודות הדרך בה הגיעו הילידים אל האיים. לאחר הביקור ניסע אל שדה"ת כדי לטוס חזרה לארץ. הנחיתה בלילה שבין יום 9 ליום 10. 

 

טיסות

הלוך תל אביב 22.2.20 5:15 בבוקר, דרך רומא, נחיתה בטנריף ב-13:05

חזור מלנזרוטה לתל אביב 1.3.20 12:50 דרך רומא, נחיתה בארץ ב-2.3.20 ב-3:10

AZ 809Y 22FEB TLV-FCO 0515-0805

AZ 46Y 22FEB 6 FCO-TFS 0935-1305

AZ 47V 01MAR 7 TFN-FCO 1415-1930

AZ 810V 01MAR 7 FCO-TLV 1250-0310 02MAR

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול