5 ימים בסיני; הרי גרניט, חופי אלמוגים ובוסתנים

דרום סיני הוא ללא ספק אחד המקומות המופלאים בעולם. מעבר לחופי הטורקיז השלווים והמפורסמים מתחבא עולם מופלא אף יותר של נאות מדבר, מעיינות, קניוני אבן חול ופסגות גרניט אדומות המתנשאות לגבהים אדירים. בטיול זה נשלב הליכות (ברמה בינונית-קלה) נסיעת ג'יפים לנאות המדבר וזמן איכות בחוף.


סוג הטיול: טיול גיאוגרפי משולב בהליכות
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, נוער


טיול 5 ימים בסיני


 

 

יום 1> מפגש בטאבה- עין חודרה- סנטה קטרינה

ניפגש במעבר טאבה ונחצה את מעבר הגבול לסיני. ניפגש עם הרכב והצוות המקומי ונצא דרומה לאורך חוף ים סוף. נעצור לתצפיןת מרגשות על אי האלמוגים והפיורד המפורסם. נעצור בחוף נואיבה לרחצה קלה בים. נמשיך לדרך זיווה, ומראש ואדי רזאלה נרד בג'יפים לסלע הכתובות ולתצפית יפה על הנאה הגדולה של אין חודרה. נתרשם מיופי הדקליות – מקבצי הדקלים המאפיינים כל כך את נאות דרום סיני אם יתאפשר נרד ברגל בקניון הלבן אל הנאה.
נמשיך ונעלה דרך נופי אבן החול המרהיבים של מזרח סיני לקראת ערב נגיע למלוננו בסנטה קטרינה, אשר בלב הרי הגרניט האדומים.

 

יום 2> למרומי הר סיני (ג'בל מוסא) בקעות הנזירים בג'בל צפצפה ומנזר סנטה קתרינה

נשכים ללטפס למרומי הר סיני,( 2285 מ' מעל פני הים) לתצפית מופלאה אל הנופים הנהדרים של הרכסים האדירים של דרום סיני. מראה קסום של פסגות הגרניט האדומות והבקעות החבויות ביניהן, חובקית בוסתנים מוריקים.  נרד מהפסגה אל בקעות ג'בל ספסאפה שלרגליה ונצא לגלות את מורשת המתבודדים  המסתורית והמעיינות החבויים בין הרכסים האדומים.לאחר מנוחה במלון נצא לבקר במנזר המפורסם, הנחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם, ושומר עדיין על טקסי הפולחן המקוריים. עם ערב נשוב למלוננו.

 

יום 3> טיול בוסתנים - דהב

אין מקום קסום יותר מוואדיות ההר הגבוה של סיני; קירות הגרניט האדומה המזדקפים אל השמים הכחולים, מעל הבוסתנים הירוקים בתחתית הקניון יוצרים מראה בלתי נשכח. עם בוקר נצא לטייל באחד מואדיות הבוסתנים של בנישבט הג'בלייה המקומי אשר קשר את גורלו עם מנזר סנטה קתרינה. מאות שנים  מטפחים הבדואים את בוסתני הפרי והירק של המנזר ושל בני השבט. נפגוש את בעלי הבוסתן שיארחו אותנו במשעולי הבוסתן. נלגום ממימי המעיין הטהורים והצוננים, נטייל בין עצי הפרי וערוגות הירקות השופעות בלב המדבר. בין לגימות התה המתוק וטעימות מהפטיר המסורתי נלמד על אורחות חייהם המסקרנים של הבדואים של סנטה.   לקראת צהרים ניפרד ממארחנו מסבירי הפנים ונעזוב את נופי פסגות הנהדרים של ההר הגבוה.  נרד  בדרכנו על חוף דהב. לאחר התמקמות במלון נצא לסייר בעסלה, כפר הדייגים הצנוע שמתח את פניו בשנים האחרונות. נטייל בכפר ובשוק התוסס, ונשקיף את הרי סעודיה מעבר למפרץ, הנצבעים באדום הנפלא של שעת השקיעה.  נלון בדהב.  

 

יום 4> בג'יפים ושייט :  דהב,  בלו הול, שייט לראס אבו גלום , הלגונה הכחולה, נואיבה. 

ניסע  מדהב לאורך החוף צפונה לשנירקול נהדר בריף המפורסם של הבלו הול. מכאן נעלה על סירה ונפליג לרגלי המצוקים האדירים הנופלים בחדות אל הכחול העמוק של הים, בדרכנו אל ראס אבו גלום. נבלה ברצועת חוף נידחת, השומרת עדיין על אווירת סיני של פעם. נמשיך לשמורה הקסומה של  ה"לגונה הכחולה". מכאן יבואו הג'יפים לאסוף אותנו. נרכב על הג'יפים בין קניוני הגרניט אל נווה המדבר של ביר זרירולקראת ערב נגיע למלוננו בנואיבה . במידת הנדרש נערוך בדיקת קורונה במרכז הרפואי המקומי.

 
יום 5> בוקר בחוף נואייבה, טיול בואדי תמילה הצבעוני  וחזרה למעבר טאבה

נהנה מבוקר נינוח בחוף נואייבה. ניפרד ממלנונו  ונצא צפונה אל החוף הקסום של המעגנה האדומה, לשנירקול פרידה בריף היפה. אם יתאפשר נצא לטיול לטיול רגלי קצר בואדי תמילה המרהיב בגווניו. לקראת הצהריים נפרד מסיני ונעלה צפונה בדרכנו חזרה למעבר הגבול בטאבה.

 • ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, מזג האויר ומיטב שיקולי המדריך 

הערות -

הטיול מיועד לבעלי תו ירוק בלבד

קיימת אזהרת מסע לסיני

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול