טיול 5 ימים למזרח סיני וההר הגבוה בדגש הליכות קלות

דרום סיני הוא ללא ספק אחד המקומות המופלאים בעולם. מעבר לחופי הטורקיז השלווים והמפורסמים מתחבא עולם מופלא אף יותר של נאות מדבר, מעיינות, קניוני אבן חול ופסגות גרניט אדומות המתנשאות לגבהים אדירים. בטיול זה נשלב הליכות (ברמה בינונית-קלה) נסיעת ג'יפים לנאות המדבר וזמן איכות בחוף.


טיול 5 ימים למזרח סיני וההר הגבוה

בדגש הליכות קלות 


 

 

יום 1> מפגש בטאבה, נסיעה בג'יפים מקומיים לקניון הצבעים וחוף נואייבה

מפגש בוקר במעבר טאבה, חציית הגבול לסיני ומפגש עם צוות הג'יפים המקומי. נסיעה לאורך החוף תביאנו לפתח קניון ואדי וואתיר בו נעלה דרך נאת המדבר עין פורטגה לקניון הצבעים בואדי אל-אברק. נצא לטיול רגלי קל של כשעתיים בין קירות אבן החול הזקופים. אחר הצהריים נסע למלונינו בחוף נואייבה ונהנה משקט ושלווה כפי שרק סיני יכולה לתת.

 

יום 2> מסע ג'יפים לנאות המדבר המופלאות של מדבר אבני החול הצבעוניות

נצא את נואייבה ונעלה אל "דרך זיוה" לכיוון סנטה קתרינה דרך מדבר אבן החול המרהיב של מזרח סיני. נצא להליכה קלה בין תצורות אבן החול הצבעוניות והדיונות המרהיבות לנאת המדבר עין-חודרה. נתרשם מיופי הדקליות – מקבצי הדקלים המאפיינים כל כך את נאות דרום סיני, נלגום ממימי המעיין ונמשיך בעזרת הג'יפיםלשולי ג'אבל בקה ולקניוני אבל החול שסביבו. נכיר את אורח החיים הייחודי כל כך לבדואים של דרום סיני ונצא לכיוון סנטה קתרינה. את הלילה נעביר במלון בסנטה קטרינה שבהר הגבוה.

 

יום 3> למרומי הר סיני (ג'בל מוסא) דרך בוסתני ג'בל צפצפה ומנזר סנטה קתרינה

אין מקום קסום יותר מוואדיות ההר הגבוה של סיני, קירות הגרנית האדומה המזדקפים מעל הבוסתנים הירוקים בתחתית הקניון יוצרים מראה בלתי נשכח. במעלה שבילי נזירים עתיקים נטפס בצעדי נזירה למרומי הפארשים, עמקי הבוסתנים הגבוהים של גבל צפצפה. נתרשם מקפלות ההתבודדות שבנו נזירי המדבר לאורך הדורות, ונתרשם מתצפית ג'בל צפצפה 2,188 מ'. נטפס במדרגות למרומי הר משה, ג'בל מוסא 2,285 מ' המצויין כהר סיני המקראי. מההר נרד בשביל המדרגות המרשים למנזר סנטה קתרינה הנחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם. נסייר במנזר. ערב במלון בסנטה קתרינה.

 

יום 4> הליכה בבוסתני הטלעה הקטן, ביקור במעיין המטפטף ונסיעה לחוף נואייבה

מהכפר הבדואי נצא בשבילי הגמלים העתיקים לבוסתני הפרי וברכות המים של ואדי טלעה "הקטן". מאסיב- גוש הגרניט של ההר הגבוה בסיני שבשיאו מתנשא לרום של 2,642 מ' המכונה ג'בל קתרינה, מצטיין בריבוי מעיינות, מקורות מים ואף בשלגים בשיא החורף. שבט הג'בלייה המקומי שקשר את גורלו עם מנזר סנטה קתרינה מטפח במשך מאות שנים את בוסתני הפרי והירק של המנזר ושל בני השבט. נצא להליכה מרהיבה בנוף הגרניט, הפסגות והבוסתנים, נלגום ממימי המעיין הטהורים והצוננים ולקראת אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה למלון בחוף נואייבה הקסום. במידת המדרש נערוך בדיקת קורונה במרכז הרפואי המקומי.

 
יום 5> בוקר בחוף נואייבה וחזרה למעבר טאבה

נהנה מבוקר נינוח בחוף נואייבה ולקראת הצהריים נעלה צפונה וזרה למעבר הגבול בטאבה.
המעוניינים יוכלו להישאר כמובן להמשך נופש בסיני.

 

הערות -

הטיול מיועד לבעלי תו ירוק בלבד

קיימת אזהרת מסע לסיני

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול