טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים, 8 ימים

הקרנבל באיים הקנריים נחגג מדי שנה בכל עיר ובכל כפר באיים, אך שיאו באי טנריף – בבירתה סנטה קרוז, והוא מושך אליו את כל תושבי האיים ומבקרים מכל העולם! זהו הקרנבל השני בעולם – בעוצמתו, בפרסומו וביופיו, אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו. למעשה, מסיבה זו שתי הערים הן ערים תאומות. במהלך תקופת הקרנבל המקומיים יוצאים לרקוד ברחובות, מחופשים במגוון תחפושות משעשעות וצופים בתהלוכות הססגוניות. פתגם מקומי אומר שיש רק חוק אחד בקרנבל: "מותר לעשות הכל, כל עוד זה מלווה בכיף!". טיולנו יגיע ל-3 איים – לאי גראן קנריה, לאי טנריף וכמובן, לאי לנזרוטה המאוד מיוחד. נבלה עם חוגגי הקרנבל, ובין שמחה לשמחה, נטייל במסלולי הטבע הפראי של האיים, הצמחייה המיוחדת והאנדמית, לשונות הגעש ותופעות גאולוגיות שונות, וגם נכיר ונתרשם מהתרבות המסורתית הילידית והתרבות שנתהוותה עם הקולוניאליזם הספרדי. 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים? 

 

כי מסלולי ההליכה קלים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה קלים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.


כי המסלול מקיף ומעמיק וכולל 3 איים והרבה אירועי קרנבל – הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. מעבר לאירועי הקרנבל, טיולנו משלב ביקור באתרים ובמסלולי הליכה שונים ומיוחדים וביקור בכפרים מסורתיים שזרם התיירים טרם גילו.


כי הפן האנתרופולוגי שלנו היא מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים שבארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה. 


כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. 

 

 

 


מסלול הטיול לקרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים


 

יום 1, 20.2.2020 > טיסות איבריה מתל אביב לאיים הקנריים

נצא מתל אביב בטיסות איבריה דרך אירופה לאי גראן קנריה (Gran Canaria) - אחד מהאיים המזרחיים של האיים הקנריים, שרובם איים רדומים גאולוגית (למעט האי לנזרוטה, אליו נגיע ביום 3). גראן קנריה, דווקא בשל היותו רדום -חושף תופעות מעניינות מאוד, ומהווה תשתית לצמחיה ולחי אנדמיים ומיוחדים. מיד עם הנחיתה (13:30) נצא לראות את אחד מלועות הגעש השמורים, הר בנדמה (Bandama), ממנו נעשה תצפית יפה על האי ועל עיר הבירה לאס פלמאס (Las Palmas). נמשיך ללאס פלמאס, ונטייל בה לאחד הפארקים הכי עתיקים - פארק דוראמס (Parque Doramas), שהוקם ע"י האנגלים כשהם בנו לצדו את המלון הראשון באיים! (העומד עד היום על תילו). הפארק מוקדש לכל אותם ילידים שנאבקו בכיבוש הספרדי. ארוחת ערב ולינה בלאס פלמאס: מלון Elba Vecindario busniss and Vonvention (4 כוכבים). 

טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים 

יום 2, 21.2.2020 > חוצים את האי מצפון לדרום

אחרי ארוחת בוקר נצא לאחד הימים המעניינים באי: נתחיל בנסיעה לאורך חופו הצפוני של האי, אל העיירה ארוקס (Arocas) שמעליה נישאת כנסייה מאוד מיוחדת שנבנתה ע"י תלמידו את המסטר אנטוני גאודי - נבקר בכנסייה ונטייל לאורך רחובותיה וכיכרותיה הציוריים. נמשיך וניסע במעלה ההר אל העיירה טרור (Teror), בה נתגלתה "הבתולה" (אימו של ישו) על עץ האורן לפני שהכובשים הספרדיים הגיעו לאי. תופעה אנתרופולוגית מעניינת! נמשיך אל מרומי האי, דרך דרך נופית וירוקה, מיוערת ומפותלת קרוז דה טחדה (Cruz de Tejeda). בשיאו של האי, סביב שני פקקי געש, ניצבים רוקו נובלו (Roque Nublo) ופיקו דה לה נייֶוואס (Pico de la Nievas) - שני מקומות מקודשים לילידים סביבם הם התכנסו מכל האיים בכל שנה וחגגו את חגיהם. נלך ברגל ככל שיאפשר הזמן, בינות לעצי האורן, כשלמולנו הנוף הפלאי הזה. נגלוש אל המדרונות הדרומיים של האי, שכמות רוב האיים בארכיפלג הקנרי הם מקבלים הרבה פחות משקעים, אל חולות הזהב מספלומאס (Maspalomas) - תופעה מעניינת של חולות זהובים מהסהרה המשוכבים על החולות השחורים של האיים. לינה לארוחת ערב בלאס פלמאס.     

 

יום 3, 22.2.2020 > הילידים המקומיים - סיפור של "יומנה של שפחה" 

אחרי ארוחת בוקר נצא לאורך חופו הצפוני של האי, עד לפינה הרחוקה והיפה של האי, אל פוארטו דה לאס נייבס (Puerto de les Nieves) בו המצוקים השחורים נוחתים בקירות של למעלה מ-2 ק"מ אל האוקיינוס האטלנטי. נטייל בעיירת הדייגים ייחודית זו ונראה את המצוקים מלמטה ומלמעלה. נמשיך אל גלדר (Galder) בה נחשף יישוב של הילידים המלמד אותנו על אורחות חייהם ועל דרכי מותם. נחזור אל הבירה לאס פלמאס, ונטייל בשני הרובעים העתיקים והציוריים שלה - רובע וגטה (Vagueta) ורובע טריאנה (Triana), נראה בהם את מוזיאון קולומבוס, מוזיאון הקנריים, בית העיריה והכיכר שלפניה, הבתים עם המרפסות והעציצים הנופלים. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה כדי לטוס לאי המזרחי ביותר - האי לנזרוטה (Lanzarote), היפיפה, ששיחק בסרטים רבים. ארוחת ערב ולינה במלון Beatriz Costa Taguise  (4 כוכבים). 

 

יום 4, 23.2.2020 > לנזרוטה "האי היפה" של סזאר מנריקה קברירה

האי המזרחי ביותר באיים הקנריים - האי לנזרוטה (Lanzrote), הוא אי נמוך ביותר וחשוף ופעיל גאולוגית מאוד. קרבתו לאפריקה ול"קו המדבריות", ומיקומו החשוף מאוד לרוחות ולזרמי הים, גרם לו להתבלות מהר יותר ולהיות שטוח יותר; ובמקביל הוא אי פעיל מאוד, יש בו למעלה מ-200 הרי געש, ההתפרצויות בו תכופות וחלקן שינה את פני הנוף לחלוטין. נתחיל את היום בשוק יום ראשון בעיר הבירה הישנה טגיז (Taguise) המציג אמנים ויוצרים, סחורות מאפריקה ומדרום אמריקה וכמובן מהאיים הקנריים. חוויה! ניסע לראות את שמורת טמינפאייה (Timanfaya N.P.) - אזור של ההתפרצויות האחרונות באי, אשר פני השטח שלה עדיין חמים מאוד. נלך לטייל לאורך חוף הרבידרוס (Harvideros) - מקום בו פגשו לשונות הלבה את המים, ויצרו תצורות מרהיבות. נטייל שם רגלית. נמשיך אל אל גולפו (El Golfo) - חול שחור ואגם טורקיזי. נעצור בהר הגעש וולקנו אל קוארבו (Del Cuervo) אותו נקיף ברגל וניכנס ללוע שלו (קלדרה). באי לנזרוטה (ובשאר האיים) חלים חוקים ארכיטקטוניים ייחודיים ומחמירים, אשר אוסרים על בנייה לגובה ועל שימור המסורת של הבתים הלבנים עם החלונות הצבעוניים, אשר מוסיפים לציוריות שובת הלב של המקום, והם תוצאה של פעילותו הענפה למען האיים של תושב האי המפורסם ביותר - האמן סזאר מנריקה קברירה (Cesar Manriques), לו נקדיש הרבה מזמננו באי לנזרוטה. נבקר בביתו של סזאר מנריקה קברירה (Faundation Cesar Manrique), אמן יליד האי, שביקש להראות לעולם כמה האי שלו מרהיב. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה. 

  

יום 5, 24.2.2020 > צינורות געש ועיירות יפיפיות

נגיע אל מורדות הר הגעש קורונה - הגבוה באי ונצא להליכה על הצוקים של מירדור דל ריו (Mirador del Rio) "מצפה הנהר" - שרשרת מצוקים אדירה בצפון-מערבו של האי, המשקיפה אל המיצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לבין איי גרסיוסה. אחת מיצירותיו של מנריקה היא פרויקט משולב לבוטניקה ואמנות גן הקקטוסים (Cactus Garden) הנטוע בתוך מחצבה של טוף; זהו גן של 1400 מינים של קקטוסים, השתול בטרסות ובו פיסול באבן. נמשיך לצינור הגעש של הירוקים (Cueva de Los Verdes) - להליכה בלתי נשכחת במעמקי האדמה. נבקר בערב בהמשכו של הצינור - חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua), שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה. בערב נצא לתהלוכת הקרנבל הגדולה בארסיפה, בירת האי – אירוע הקרנבל הגדול הראשון של הטיול! לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 

יום 6, 25.2.2020 > האי המטריף - טנריף

את הבוקר נפתח בטיול בעיר הבירה של לנזרוטה - ארסיפה (Arrecife), עיר קולוניאלית יפיפיה! לאחר שיטוט בסמטאות ובינות לבתים היפים, ניסע לשדה"ת לטיסה לטנריף. עם הנחיתה נצא לטייל בפינה הצפונית-מזרחית של האי ברכס אנגה (Macizo De Anaga), אשר צונח לים במערכת צוקים וקניונים. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר. נטייל ברגל בתוך היער המרהיב של עצי ער (ככל שיאפשר הזמן). נחזור לבירה סנטה קרוז (Santa Cruz), כדי להשתתף באחד מאירועי הקרנבל המרהיבים ביותר - התהלוכה הגדולה (The Big Parade) בה מוצגת מלכת הקרנבל והלהקות השונות, על עגלותיהם, על התרגילים והמופעים שלהם. חוויה נהדרת!! לינה וארוחת ערב בטנריף: בלה לגונה Laguna Nivaria (4 כוכבים).   

 טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים

יום 7, 26.2.2020 > הטיידה - הגבוה שבהרי האיי ובהרי ספרד

נקדיש היום את זמננו להר הטיידה (Teide Mt. N.P.) - הגבוה שבהרי ספרד והאיים. זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט ורק ההתפרצות החדשה יצרה הר חדש בתוך הלוע הישן. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל בגניו, בשטח הפומיס - אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול". נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות ונצא להליכה של מספר שעות, ככל שיאפשר הזמן. אם הזמן יאפשר נעצור בעיירה אורטבה (Oratava) - אחת הערים הציוריות של האי, ונטייל ברחובותיו ובמבניו. בשעות אחר הצהרים נהנה מתהלוכת הקרנבל הגדולה בסנטה קרוז, בה מוצגת מלכת הקרנבל. לינה וארוחת ערב בטנריף. 

 

יום 8, 27.2.2020 > האי העגול לה גומרה 

בבוקר נצא בטיסה חזרה אל גראן קנריה, וממנו בטיסות חזרה לארץ. 

 

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי איילה גיאוגרפית אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חפש טיול